Prawidłowe żywienie pupila z Maxi Zoo - Centrum Nowe Bielawy Toruń
Nowe Bielawy
Poniedziałek - Sobota
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 20:00
Hipermarket Carrefour
Poniedziałek - Sobota:
06:00 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00
Poczta
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 20:00
Jysk
Poniedziałek - Sobota:
10:00 - 20:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 20:00
Stacja benzynowa
Poniedziałek - Sobota:
07:00 - 22:00
Niedziela:
07:00 - 21:00
Myjna samoobsługowa
Poniedziałek - Niedziela:
24h

Centrum Nowe Bielawy

ul. Olsztyńska 8

87-100 Toruń

Autobusy:
40
Przystanek:
Bielawy
Autobusy:
21, 30 i 37
Przystanek:
Barwna
Autobusy:
35
Przystanek:
Kolankowskiego
Powrót

Prawidłowe żywienie pupila z Maxi Zoo

do odwołania

Każde zwierzę domowe ma unikalne potrzeby żywieniowe, które zależą od jego wieku, rasy, poziomu aktywności i stanu zdrowia. Ważne jest, aby je zrozumieć i zapewnić pupilowi odpowiednią dietę.

Prawidłowa dieta wpływa na zdrowie zwierzęcia, jego rozwój oraz samopoczucie. Maxi Zoo radzi, na co zwrócić uwagę, aby pomóc mu zachować prawidłowe nawyki żywieniowe.

Konsultacja z weterynarzem
Regularne wizyty u weterynarza są kluczowe w zapewnieniu odpowiedniego żywienia. Specjalista pomoże ocenić stan zdrowia Waszego zwierzęcia i doradzi w kwestii diety, uwzględniając wszelkie istniejące schorzenia oraz specjalne wymagania żywieniowe.

Wybór odpowiedniej karmy
Rynek karm dla zwierząt oferuje szeroki wybór produktów, w tym karmy suche, mokre oraz specjalistyczne formuły dietetyczne. Wybierając karmę, zwróćcie uwagę na jej skład – powinna być wysokiej jakości i zawierać odpowiednią ilość białka, tłuszczów, węglowodanów, witamin i minerałów.

Czytanie etykiet produktów
Umiejętność czytania etykiet na produktach żywnościowych jest niezbędna. Powinniście unikać karm zawierających sztuczne dodatki, konserwanty, barwniki czy wypełniacze, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie pupila.

Domowe posiłki
Chociaż przygotowywanie domowych posiłków dla zwierząt może wydawać się dobrym pomysłem, należy pamiętać, że zwierzęta mają inne wymagania żywieniowe niż ludzie. Takie posiłki powinny być zbilansowane i opracowane pod nadzorem specjalisty ds. żywienia zwierząt. Popularną dietą domową jest dieta BARF. Wymaga ona jednak dużej wiedzy i doświadczenia. Pamiętajcie, że pokarm musi zawierać odpowiednią ilość wartości odżywczych. W przeciwnym razie mogą występować niedobory, które negatywnie wpływają na zdrowie pupila.

Zapobieganie otyłości
Otyłość u zwierząt domowych jest poważnym problemem zdrowotnym. Odpowiedzialne żywienie to także kontrola ilości podawanego pokarmu i utrzymywanie regularnego harmonogramu karmienia, co pomaga zapobiegać nadwadze.

Dostęp do świeżej wody
Stały dostęp do świeżej wody to całkowita podstawa.  Jest niezbędny dla utrzymania nawodnienia, a co za tym idzie zdrowia. Pamiętajcie, żeby kilka razy w ciągu dnia wymieniać wodę oraz czyścić miskę, w której się znajduje.

Uwzględnienie specjalnych potrzeb
Niektóre zwierzęta mogą mieć specjalne potrzeby żywieniowe związane z ich stanem zdrowia, na przykład alergie pokarmowe czy schorzenia przewodu pokarmowego. W takich przypadkach ważne jest, aby ściśle stosować się do zaleceń weterynarza. Szeroki wybór karm dla pupili z alergiami znajdziecie w sklepach stacjonarnych oraz sklepie internetowym Maxi Zoo https://www.maxizoo.pl/.

 

Sieć sklepów dla zwierząt Maxi Zoo Polska dba o zdrowe nawyki żywieniowe pupili od ponad 10 lat. W jej ofercie znajdziecie szeroki wybór pokarmu dla zwierząt, w tym marki dostępne wyłącznie w sklepach Maxi Zoo. Dzięki bogatej ofercie produktowej z pewnością wybierzecie pożywienie dopasowane do potrzeb pupila. Pomogą Wam w tym również wykwalifikowani pracownicy sklepów, którzy chętnie udzielą porad, również tych na temat żywienia pupili. Oprócz wysokiej jakości sieć ma do zaoferowania wiele promocji oraz rabatów. Możecie je sprawdzać na bieżąco na stronie internetowej – https://www.maxizoo.pl/promocje-oferty/ lub w aplikacji Maxi Zoo.

 

Pamiętajcie, że prawidłowe odżywianie odpowiada za zdrowie pupila. Stawiajcie na pełnowartościowe produkty dostarczające wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Nie zapominajcie również o regularnych wizytach u weterynarza. Dzięki temu utrzymacie pupila w świetnej kondycji, za co z pewnością będzie Wam wdzięczny.