Jak zadbać o pielęgnację pupila? - Centrum Nowe Bielawy Toruń
Nowe Bielawy
Poniedziałek - Sobota
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 20:00
Hipermarket Carrefour
Poniedziałek - Sobota:
06:00 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00
Poczta
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 20:00
Jysk
Poniedziałek - Sobota:
10:00 - 20:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 20:00
Stacja benzynowa
Poniedziałek - Sobota:
07:00 - 22:00
Niedziela:
07:00 - 21:00
Myjna samoobsługowa
Poniedziałek - Niedziela:
24h

Centrum Nowe Bielawy

ul. Olsztyńska 8

87-100 Toruń

Autobusy:
40
Przystanek:
Bielawy
Autobusy:
21, 30 i 37
Przystanek:
Barwna
Autobusy:
35
Przystanek:
Kolankowskiego
Powrót

Jak zadbać o pielęgnację pupila?

do odwołania

Zwierzęta zasługują na miłość, troskę i prawidłową opiekę. Właściwa higiena i regularna pielęgnacja to klucz do zachowania ich zdrowego i pięknego wyglądu. Dbanie o pupila zwiększa jego komfort i poprawia samopoczucie. Oto kilka istotnych elementów prawidłowej pielęgnacji czworonogów.

Regularna kąpiel

Regularne kąpiele to pierwszy element pielęgnacji. Regularność wizyt pupila w wannie dostosowujcie do potrzeb. Zbyt częste kąpiele mogą wysuszać skórę i sierść. Psy oraz koty wymagają specjalnych kosmetyków, dlatego do kąpieli nie powinno wykorzystywać się produktów dedykowanych ludziom. Szampon oraz odżywkę najlepiej dobrać do rodzaju sierści, oraz jej koloru. Preparaty należy stosować zgodnie z wytycznymi producenta.

Pielęgnacja sierści

Zadbana i lśniąca sierść to oznaka zdrowia. Utrzymanie jej w najlepszej kondycji wymaga od opiekunów regularnego wyczesywania i stosowania odżywek oraz olejków, które nadadzą blasku. Szczotki, tak jak kosmetyki, powinny zostać dobrane do długości i rodzaju sierści. Wtedy ich działanie będzie najbardziej skuteczne. Więcej wskazówek na temat pielęgnacji można znaleźć w specjalistycznym magazynie na stronie Maxi Zoo Polska – https://www.maxizoo.pl/doradzamy/pielegnacja-pupila/.

Higiena uszu i oczu

Uszy i oczy to ważne obszary, które wymagają bieżącej pielęgnacji. Powinniście regularnie sprawdzać stan ich czystości u swojego czworonoga i usuwać ewentualne zanieczyszczenia. Podczas pielęgnacji warto korzystać z odpowiednich produktów, aby nie podrażnić delikatnych obszarów.

Częste strzyżenie pazurków

Pazury u kotów pełnią szczególną funkcję. Możecie o nie zadbać, umieszczając w mieszkaniu drapak. Dzięki niemu pupil będzie mógł ścierać pazury i utrzymywać je w odpowiedniej kondycji. W przypadku psów wystarczą specjalne obcążki.

Odpowiednia dieta podstawą zdrowia

Na kondycję sierści oprócz preparatów wpływa prawidłowa dieta. Jeśli zapewnicie swojemu pupilowi zrównoważoną i odpowiednią dawkę składników odżywczych, z pewnością przełoży się to na jego zdrowy wygląd.

Regularne wizyty u weterynarza

Nawet najdokładniejsze i staranne zabiegi pielęgnacyjne nie zastąpią wizyt u weterynarza. Bieżące sprawdzanie stanu zdrowia czworonoga to klucz do wczesnego wykrywania dolegliwości i zastosowania specjalistycznej opieki medycznej. Weterynarz to również osoba, od której możecie uzyskać profesjonalne rady dotyczące zdrowia pupila. Merytoryczną wiedzę o pielęgnacji zwierząt posiadają też pracownicy Maxi Zoo, którzy zawsze pomogą wybrać odpowiedni produkt.

O zdrowie i pielęgnację pupili dba sieć Maxi Zoo Polska, która stworzyła specjalną ofertę promocyjną na wybrane artykuły z kategorii: pielęgnacja, szampony, szczotki i grzebienie, higiena kocia, żwirki, kuwety, podkłady i pieluchy. Kupując minimum dwa wybrane produkty, możecie otrzymać rabat w wysokości 15%.  Promocja obowiązuje w dniach 13.09-3.10.2023 lub do wyczerpania zapasów. Promocja nie łączy się z innymi akcjami i obowiązuje tylko w sklepach stacjonarnych Maxi Zoo Polska. Szczegóły oferty można sprawdzić na stronie internetowej – https://www.maxizoo.pl/promocje-oferty/sklepy-stacjonarne/

Prawidłowa higiena i pielęgnacja to nie tylko kwestia wyglądu, ale przede wszystkim zdrowia i komfortu Waszego pupila. Regularne kąpiele, pielęgnacja sierści, higiena uszu i oczu, strzyżenie pazurków, odpowiednia dieta oraz regularne wizyty u weterynarza to kluczowe elementy, które pomogą utrzymać pupile w świetnej formie i zdrowiu.