Zdrowa dieta pupila z Maxi Zoo Polska - Centrum Nowe Bielawy Toruń
Nowe Bielawy
Poniedziałek - Sobota
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 20:00
Hipermarket Carrefour
Poniedziałek - Sobota:
06:00 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00
Poczta
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 20:00
Jysk
Poniedziałek - Sobota:
10:00 - 20:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 20:00
Stacja benzynowa
Poniedziałek - Sobota:
07:00 - 22:00
Niedziela:
07:00 - 21:00
Myjna samoobsługowa
Poniedziałek - Niedziela:
24h

Centrum Nowe Bielawy

ul. Olsztyńska 8

87-100 Toruń

Autobusy:
40
Przystanek:
Bielawy
Autobusy:
21, 30 i 37
Przystanek:
Barwna
Autobusy:
35
Przystanek:
Kolankowskiego
Powrót

Zdrowa dieta pupila z Maxi Zoo Polska

Produkty z rabatem do -20%

W dzisiejszym społeczeństwie coraz więcej osób decyduje się na posiadanie zwierząt domowych, zwłaszcza czworonogów. Jako opiekunowie, stajemy przed wieloma wyborami związanymi z odpowiednim żywieniem naszego pupila. Co wziąć pod uwagę podczas układania jego diety?

Obecnie rynek pełen jest produktów spożywczych kierowanych do zwierząt, a branża zoologiczna dynamicznie się rozwija. Nie powinien więc dziwić fakt, że opiekunowie czworonogów stają przed sporym wyzwaniem, kiedy chcą kupić dla swojego pupila pełnowartościowy produkt.

Zbilansowana dieta

Do prawidłowego funkcjonowania pies potrzebuje odpowiednio zachowanego bilansu białka, węglowodanów, tłuszczów, witamin oraz minerałów. Ważne,  aby zapewnić mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Można to osiągnąć poprzez podawanie specjalnie przygotowanej karmy suchej oraz mokrej lub wdrożenie diety BARF. Ta ostatnia polega na żywieniu pupila surowym mięsem oraz podrobami, a także suplementowaniu czworonoga minerałami i witaminami. Psy z natury są mięsożercami, dlatego ich jadłospis powinien zawierać odpowiednią ilość wysokiej jakości białka pochodzenia zwierzęcego. To właśnie ono  stanowi główny budulec oraz źródło ich energii. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kotów, które jako drapieżnicy również potrzebują w swojej diecie białka pochodzenia zwierzęcego. Istotna różnica polega na rodzaju karmy. Koty nawadniają się podczas jedzenia, dlatego dobrym wyborem będzie karma mokra. Powinno podawać się ją częściej, w mniejszych ilościach.

Czytanie etykiet

Pierwszym krokiem do lepszego filtrowania produktów zawierających niezbędne wartości odżywcze jest poznanie natury swojego pupila. Decydując się na zakup karmy, musimy zwracać uwagę na ilość mięsa w produkcie. Im jest go więcej, tym lepiej. Dobrej jakości pożywienie jest również pozbawione sztucznych wypełniaczy, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie psa czy kota. Nasz pupil może mieć również alergię na konkretne składniki. Podczas czytania etykiet należy się upewnić, że wybrany przez nas produkt ich nie zawiera. Dokładne zapoznawanie się ze składem pozwala wybrać wysoką jakość, często przy dużo niższej cenie.

Produkty dostępne wyłącznie w Maxi Zoo Polska

Sieć sklepów dla zwierząt Maxi Zoo istnieje na polskim rynku od 2012 roku. Jej fundamentem jest miłość do pupili, dlatego od samego początku rozwija ofertę produktów dostępnych tylko w Maxi Zoo Polska. Jedną z nich jest marka PREMIERE, która dba o psy, koty, ptaki oraz dzikie zwierzęta, np. jeże.  W ofercie można znaleźć karmę, a także przysmaki. Priorytetem marki jest zdrowie i prawidłowy rozwój zwierząt, dlatego produkty są tworzone z wysokiej jakości surowców. Sieć dba również o swoich klientów i regularnie wprowadza oferty promocyjne, które pozwalają na zakup pełnowartościowych produktów w dużo niższych cenach. Od 15.06 do 04.07.2023 w sklepach stacjonarnych Maxi Zoo Polska obowiązywać będzie wyjątkowa promocja na produkty marki PREMIERE. Wybrane rodzaje mokrej i suchej karmy dla psów z rabatem 15% przy zakupie 2 szt. oraz 20% przy zakupie 2 szt. wybranej suchej karmy dla kotów oraz przysmaków dla kotów. 15% rabat dotyczy również żwirku dla kotów PREMIERE Blue Control 10l.

 

Dbanie o dietę jest niezwykle ważne dla zdrowia oraz kondycji naszego pupila. Warto na bieżąco poszerzać swoją wiedzę, aby sięgać po produkty, które zagwarantują jego prawidłowy rozwój.