Przygotuj pupila na majówkę z Maxi Zoo - Centrum Nowe Bielawy Toruń
Nowe Bielawy
Poniedziałek - Sobota
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 20:00
Hipermarket Carrefour
Poniedziałek - Sobota:
06:00 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00
Poczta
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 20:00
Jysk
Poniedziałek - Sobota:
10:00 - 20:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 20:00
Stacja benzynowa
Poniedziałek - Sobota:
07:00 - 22:00
Niedziela:
07:00 - 21:00
Myjna samoobsługowa
Poniedziałek - Niedziela:
24h

Centrum Nowe Bielawy

ul. Olsztyńska 8

87-100 Toruń

Autobusy:
40
Przystanek:
Bielawy
Autobusy:
21, 30 i 37
Przystanek:
Barwna
Autobusy:
35
Przystanek:
Kolankowskiego
Powrót

Przygotuj pupila na majówkę z Maxi Zoo

Majówka tuż, tuż! Wreszcie możesz złapać oddech od codziennej rutyny i zaplanować jakąś wycieczkę.  Zabierasz ze sobą pupila? Świetnie! Przeczytaj ten poradnik i zobacz, co możesz zrobić, aby majówkowy wypad był dla Was niezapomnianą przygodą.

 

Bezpieczna podróż

Bez względu na to, czy jedziecie samochodem, czy pociągiem, ważne jest, aby Twój pupil podróżował bezpiecznie i komfortowo. W tym przypadku dobrze sprawdzi się transporter. Zadbaj o jego prawidłową wielkość. Pupil powinien mieć możliwość swobodnego wstawania i obracania się. Włóż do środka ulubioną zabawkę i koc, a z pewnością umilisz mu całą trasę. Decydując się na podróż samochodem  możesz rozważyć zakup specjalnego transportera lub klatki do auta. W Maxi Zoo znajdziesz też szelki bezpieczeństwa marki Dogs Creek, które zostały sprawdzone podczas testów zderzeniowych i posiadają odpowiednie atesty.  Jeśli zwierzak nie jest przyzwyczajony do podróży, warto kupić preparaty uspokajające. Pomogą mu się zrelaksować i ukoją nerwy. Twój pupil wymaga specjalistycznych, mocniejszych leków? W takim razie w procesie planowania wycieczki koniecznie uwzględnij wizytę u weterynarza. Więcej informacji na temat wspólnego podróżowania znajdziesz w magazynie Maxi Zoo – https://www.maxizoo.pl/magazyn/pies/podrozowac/.

Pupil musi mieć dostęp do świeżej wody

Woda to podstawa, zwłaszcza podczas ciepłych, wiosennych dni. Pamiętaj, że zwierzę musi mieć do niej dostęp na spacerach, ale również podczas podróży. Dlatego w wyprawce podróżnej koniecznie musi się znaleźć butelka z wodą i składana miska. Pomogą Ci zadbać o prawidłowe nawodnienie czworonożnego przyjaciela i ugaszą jego pragnienie w każdym momencie. Szeroki wybór misek podróżnych znajdziesz w sklepach stacjonarnych Maxi Zoo oraz sklepie online – https://www.maxizoo.pl/c/pies/transport-i-bezpieczenstwo/miski-podrozne/.

Zabierz ze sobą karmę i przysmaki

Podróż może być dla pupila stresująca, dlatego dobrym pomysłem będzie zabranie jego ulubionych smaczków. Częstowanie smaczkami podczas jazdy pomoże mu budować pozytywne skojarzenia z podróżowaniem i będzie najlepszą z możliwych nagród. Dodatkowo to doskonały sposób, żeby zatrzymać jego uwagę podczas spacerów w nowym, nieznanym otoczeniu. Pamiętaj, zmiana miejsca nie oznacza zmiany diety. Przed wyjazdem zadbaj o to, aby zabrać wystarczającą ilość pożywienia. W organizacji pomogą Ci podróżne pojemniki, do których możesz spakować karmę.

Postaw na dobrą zabawę

Wyjazd to w końcu okazja do spędzenia ze sobą większej ilości czasu, w którym nie może zabraknąć zabaw i szaleństw na świeżym powietrzu. Frisbee, piłka, a może zabawki do aportowania? Najlepiej zabierz ze sobą wszystko! Wspólny wypad powinien dostarczać masę radości Tobie i pupilowi. Im więcej zabawek, tym mniej nudy.

 

Zabezpiecz pupila przed kleszczami

Wiosna to również czas, kiedy wzrasta aktywność kleszczy. Zadbaj o prawidłową ochronę swojego pupila, stosując odpowiednie preparaty. W tym przypadku możesz skorzystać z szerokiego wyboru – np. tabletek ochronnych, kropli czy obroży przeciwkleszczowych. Wiele z nich znajdziesz w sklepach Maxi Zoo (stacjonarnie i online) – https://www.maxizoo.pl/promocje-oferty/kleszcze-pchly/.

Nie zapomnij apteczki  

Nawet podczas najlepszego wyjazdu może przytrafić się nieprzewidziany wypadek. Dlatego warto mieć przy sobie zestaw pierwszej pomocy dla zwierząt. Bandaż samoprzylepny, środki dezynfekujące, pęseta do usuwania kleszczy – to podstawowe elementy, które mogą okazać się nieocenione w razie drobnych urazów czy nieprzyjemnych incydentów. Zanim pojedziesz w nowe miejsce, zrób listę okolicznych weterynarzy. Zapisz adresy i telefony kontaktowe do gabinetów, do których będziesz miał najbliżej. W razie poważniejszych urazów pupila będziesz mógł się do nich niezwłocznie udać, nie tracąc czasu na szukanie.

Pamiętaj, że każda wyprawa z pupilem to nowa przygoda, która wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeśli zadbasz dużo wcześniej o wszystkie powyższe obszary, możesz mieć pewność, że Wasza majówka będzie wyjątkowa i bezpieczna!